نصب پیشخوان کتاب مشاوره در ایستگاه های مترو

[ad_1]

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از فعالیت های فرهنگی مترو تهران برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از ستاد خبری سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، سیدمحمدنقیب، معاون اجتماعی و فرهنگی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه به بیان برنامه های فرهنگی پیش بینی شده توسط معاونت اجتماعی و فرهنگی شرکت بهره برداری مترو تهران پرداخت. همزمان با نمایشگاه کتاب : در اولین جلسه ای که با یک اتاق فکر در این خصوص داشتیم، چهار برنامه مربوط به نمایشگاه کتاب را در نظر گرفتیم که در جلسات بعدی کاملتر می شود و اولین برنامه میزهای مشاوره کتاب است.

او که این کار را چند سال پیش با کمک دانشگاه ها، ناشران و برخی از اعضای مرکز تبادل کتاب انجام دادیم که در مورد کتاب انجام می دهند و مردم را در انتخاب کتاب متناسب با سلیقه یا نیازشان راهنمایی می کنند.

نقیب با بیان اینکه طرح دوم ما برای 401 پله مترو با معرفی چند کتاب همراه است، گفت: روی این پله ها عکس روی جلد کتاب های مختلف که برای مخاطب جذاب و خواندنی است را قرار می دهیم و به این ترتیب کتاب ها را معرفی می کنیم. ما مردم را آماده خواهیم کرد.” ما این کتاب ها را تشویق می کنیم. ما بیشتر این تبلیغات را در خط 1 انجام می دهیم، اما از استفاده از ظرفیت ایستگاه های تقاطع پرتردد غافل نمی شویم، زیرا چند گروه مختلف از مردم به نمایشگاه کتاب می آیند که یکی از آنها افرادی هستند که جذب تبلیغات می شوند. مثلاً شخصی در ایستگاه امام خمینی بنر مربوط به نمایشگاه کتاب را می بیند و با توجه به اینکه از آن ایستگاه تا ایستگاه مصلی راه زیادی نیست تصمیم می گیرد از نمایشگاه بازدید کند.

معاون اجتماعی و فرهنگی شرکت بهره برداری مترو با بیان اینکه سومین کار ما معرفی 10 کتاب نمایه با مضامین کلی با چاپ جلد آن ها بر روی سازه های آهنی بزرگ به قطر سه متر است، ادامه داد: در نهایت با توجه به اینکه مراجعه کنندگان به نمایشگاه ها مراجعه می کنند. اغلب بسیار خسته کننده هستند، ما یک مهمانی برنامه ریزی کردیم تا مردم با روحیه بهتری در ایستگاه های مترو نزدیک نمایشگاه به خانه برگردند.

معاون فرهنگی اجتماعی مترو تهران نیز با پیش بینی استقبال چشمگیر مردم از نمایشگاه امسال به مزایای نمایشگاه مجازی اشاره کرد و گفت: می دانیم که برگزاری نمایشگاه به صورت حضوری مشکلاتی از جمله تراکم ترافیک را به وجود می آورد. لذا از برگزارکنندگان نمایشگاه تقاضا داریم از برگزاری نمایشگاه مجازی غافل نشوند و آن را کم اهمیت ندانند.

نقیب با اشاره به اقدامات متروی تهران در سایر ایام سال برای تعمیق فرهنگ کتابخوانی، گفت: هفته های اهدای کتاب داریم که در آن چند کتاب خوب و به روز انتخاب می کنیم و به عنوان کتابخانه سیار به ایستگاه های مختلف می بریم. پاراگراف های کتاب می توانند این کتاب ها را به عنوان هدیه از ما دریافت کنند.

وی گفت: در پروژه دیگری از مخاطبان مترو می خواهیم یک پاراگراف از کتاب خوبی که خوانده اند برای ما بفرستند تا بتوانیم روی واگن های مترو کار کنیم. و معاونت فرهنگی

سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از 31 تا 31 اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی (ره) به صورت حضوری و مجازی برگزار می شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.