شناسایی و انهدام مخفیگاه های داعش در سه عملیات ارتش عراق در هالیبرن

[ad_1]

در چارچوب مرحله دوم عملیات اراده قوی، نیروهای امنیتی عراق روز یکشنبه سه عملیات هلی برن را در مخفیگاه های باقی مانده اعضای گروه تروریستی داعش در استان الانبار در غرب عراق انجام دادند.

به گزارش ایسنا، به نقل از القدس العربی، هسته رسانه ای امنیتی عراق در بیانیه ای اعلام کرد: در مرحله دوم عملیات اراده قوی، برای دومین روز متوالی و زیر نظر فرماندهی عملیات مشترک، یگان ها آژانس های امنیتی شرکت کننده توانستند به طور کامل به اهداف خود دست یابند.

بر اساس این بیانیه، نیروهای ویژه و خدمات ضد تروریسم عراق سه عملیات در هلی برن در عمق منطقه “صحرا” در استان الانبار عراق انجام دادند. در این عملیات، پناهگاه های باقی مانده اعضای داعش شناسایی و منهدم شد.

در این بیانیه آمده است که مقدار زیادی مهمات انفجاری در این پناهگاه ها کشف و منهدم شده است.

در همین راستا قاسم مصلح فرمانده حشد الشعبی الانبار در بیانیه‌ای با بیان جزئیات بیشتر عملیات ویل، گفت: دور دوم عملیات اراده طبق برنامه‌ریزی شده با عملیات مشترک و نیروهای امنیتی انجام شد. .

وی افزود: داعش در مناطق شمالی الرطبه از هر طرف محاصره شده است بنابراین امکان حرکت در این منطقه وجود ندارد.

مصلح تائید کرد که در روزهای آینده این عملیات نه تنها مناطق شمالی رطبه را خواهد گرفت، بلکه به مناطق بیشتری نیز گسترش خواهد یافت.

پیش از این، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، پیش از آغاز دور دوم عملیات با فرماندهان ارشد امنیتی عراق، جهادگران را به “مرگ” تهدید کرد و از نیروهای امنیتی خواست که این کار را انجام دهند. پس زمینه هیچ گونه انعطافی را نشان نمی دهد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.