سفر حاشیه ای ادامه یافت/ جزئیات دیدار ایران و عربستان/ امتناع از ارسال تسلیحات ایرانی به روسیه

[ad_1]

سفر قالیباف به ترکیه / نشست ایران و عربستان / تکذیب ارسال سلاح ایران به روسیه / تحولات افغانستان / سالگرد تاجگذاری رضا پهلوی و …. به شرح زیر است.

به گزارش ایسنا، سفر هفته گذشته همسر، دختر و داماد رئیس مجلس به ترکیه واکنش های زیادی را برانگیخت و در راس اخبار مردمی قرار گرفت.

حالا پس از گذشت چند روز چند نماینده نیز به این اتفاق واکنش نشان دادند که گزارش کامل آن را می توانید گزارش دهید. در اینجا خواندن

محبوب ترین اخبار امروز برای جزئیات نشست ایران و عربستان سعودی او در بغداد بود.

یک منبع عراقی با اشاره به حضور نخست وزیر عراق در مذاکرات ایران و عربستان در بغداد، جزئیات جدیدی از این دیدار را اعلام کرد و گفت: دو طرف در این نشست توافق کردند که جلسات امنیتی پایان یابد و به سمت مذاکرات دیپلماتیک برود. “

این منبع عراقی همچنین خاطرنشان کرد: فضای این دیدار مثبت بود و دو طرف بر سر برخی نکات برای ایجاد فضای آرام بین تهران و ریاض توافق کردند.

وزیر امور خارجه آمریکا او همچنین با انتشار پیامی در حساب توییتر خود از بازداشت دو تابعیتی ها در ایران خبر داد و مدعی شد که با آنها به عنوان گروگان های سیاسی رفتار می شود.

آنتونی بلینکن همچنین از ایران خواست عماد شرقی، شهروند ایرانی-آمریکایی را در اسرع وقت آزاد کند.

عماد شرقی که مدیر ارشد شرکت سرآوا بود، ابتدا در سال ۱۳۹۷ بازداشت و سپس با قرار وثیقه آزاد شد. او دو سال بعد در دادگاهی که به اتهام جاسوسی غیابی برگزار شده بود به ۱۰ سال زندان محکوم شد. وی هنگام تلاش برای عبور غیرقانونی از مرز ایران به کردستان عراق دستگیر شد.

سفارت روسیه در ایران وی همچنین با تکذیب خبر ارسال تسلیحات ایرانی به روسیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: اطلاعات منتشر شده در برخی رسانه ها مبنی بر ارسال تسلیحات ایرانی به روسیه کذب بوده و با واقعیت مطابقت ندارد.

اخیرا رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی وی از واگذاری پرونده طلا و جواهرات برای سال های 65 تا 68 خبر داد و گفت: واگذاری این مجموعه ارزشمند طلا و جواهرات که در سال 65 تا 68 در گمرک بازرگان توقیف و به بیت المال تحویل داده شد. کليه اطلاع رساني از استان مبني بر وجود مقدار قابل توجهي طلا و جواهر قاچاق در خزانه بانک ملي استان در دستور کار قرار گرفت.

عتباتی افزود: با تشکیل جلسات متعدد و صدور دستورات لازم، این مجموعه در معرض فروش قرار گرفت، به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی واگذار شد.

افزایش قیمت های اخیر از جمله افزایش قیمت گوشت، دارو، اینترنت و… از دیگر موضوعات مهم خبری این روزها است.

از این نظر علیرضا نظری عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی بخشی از افزایش قیمت گوشت را به موضوع حذف ارز ترجیحی نسبت داد و گفت: حذف ارز ترجیحی و عرضه نهاده های دامی به قیمت ارز نیمایی باعث نگرانی برخی شرکت ها شده است. به همین دلیل برخی معتقدند گرانی های اخیر تکانی خروج ارز است. امیدوارم دستگاه های تصمیم گیری سیاسی اقدامات انجام شده را تسریع کنند تا بتوانیم به حالت عادی برگردیم.

سایر اخبار مرتبط را می توانید در لینک های زیر مطالعه کنید.

مجلس قطعا از افزایش قیمت اینترنت حمایت نمی کند

تشکیل کارگروه ویژه در کمیسیون نظارت بر موضوع قیمت دارو

***

رویدادهای افغانستان به ویژه انفجارهای اخیر در هفته های اخیر نیز واکنش های بسیاری را برانگیخته است.

در مورد آن رئیس سابق دفتر وزارت امور خارجه افغانستان وی گفت: تلاش کشورهای همسایه برای ایجاد ثبات در افغانستان تاکنون به دلیل رویکرد یکجانبه طالبان با شکست مواجه شده است و امیدواریم که طالبان به این موضوع مهم توجه کرده و دولت فراگیر تشکیل دهند.

محسن پاک آئین با اشاره به اینکه یک سلسله حملات در هفته های اخیر در افغانستان حکایت از حضور این کشور دارد، گفت: متأسفانه حکومت کنونی طالبان نسبت به این موضوع بی تفاوت بوده و جدی نگرفته است، بلکه از ابتدا آن را جدی گرفته است. رهبران طالبان می گویند که داعش تهدید جدی برای افغانستان نیست و بزرگ نمایی می شود، اما امروز شاهد حملات گروه های تروریستی در چندین ولایت هستیم نشان می دهد که داعش در تثبیت موقعیت خود فعال بوده و ممکن است به زودی مطالباتی را مطرح کند. آسیب جدی به افغانستان وارد خواهد کرد.

سفارت ایران در افغانستان نیز در توئیتی از توزیع کمک های نقدی مومنانه جمهوری اسلامی ایران با حضور معاون سفارت بن خبر داد. بازماندگان حملات تروریستی اخیر در کابل مطلع.

گزارش تاریخی ایسنا مصادف با چهارم اردیبهشت ۹۶ سالگرد تاجگذاری رضا پهلوی متخلص به رضا میرپنج در کاخ گلستان در سال ۱۳۰۵ یکی از پربازدیدترین اخبار صبح امروز بود.

در بخشی از گزارش با عنوانتاج پادشاهی بر سر سپهمنتشر شده، آمده است: درگذشت و خدمت به فرماندهی که به زودی پدرزنش شد، به سرعت بستری برای پیشروی او در ارتش قاجار ایجاد کرد و به عنوان فرمانده سپاه قزوین شکوه خود را به احمدشاه قاجار نشان داد و قادر به غلبه بر ضعف خود . و ترس شاه جوان از رسیدن به فرماندهی قوا، سردار سپاهی و نخست وزیری و با قدرتی که با انگلیسی ها برخورد کرد، زمینه کودتا علیه شاه قاجار را فراهم کرد و با کمک دوستان مطیع خود تاج گذاری کرد. تاج و تخت در کاخ گلستان او بنیانگذار سلسله جدیدی در ایران شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.