حمایت دامپزشکی از تولید داروهای دانش بنیان دام / تولید 550 میلیون دوز واکسن دامی در کشور

[ad_1]

ایسنا/ خراسان شمالی رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به شعار امسال از حمایت جدی این سازمان از تولید داروها و واکسن های دانش بنیان خبر داد.

دکتر دکتر در سفر به خراسان شمالی محمد آقامیری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: امسال این سازمان بر اساس دانش و مطالعات در صدور مجوز تولید واکسن سریعتر عمل می کند.

وی گفت: مصرف واکسن های دامی در کشور حدود 600 میلیون دوز است که 550 میلیون دوز آن در داخل تولید و 50 میلیون دوز آن وارداتی است.

دکتر. آقامیری افزود: در زمینه واکسن طیور میزان مصرف 11 میلیارد دز در کشور است که متاسفانه 75 درصد وارداتی و 25 درصد تولید می شود.

وی ادامه داد: بنابراین باید برنامه ریزی جدی در زمینه تولید واکسن طیور در کشور انجام شود و حمایت های لازم در این زمینه صورت گیرد.

رئیس سازمان دامپزشکی گفت: برای اولین بار در حوزه تولید واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان توسط بخش خصوصی تولید شد و هم اکنون واکسن پوستی طنز برای دام در حال تولید است.

دکتر. آقامیری با بیان اینکه یکی از مهم ترین توانمندی های ما نیروی انسانی است، گفت: نیروی انسانی ما ثابت کرده است که ظرفیت بسیار بالایی در تولید واکسن کووید 19 دارد.

وی با بیان اینکه در گذشته 3 نوع واکسن در حوزه دامپزشکی به 9 کشور صادر می شد، افزود: اکنون این تعداد به بیش از 10 واکسن در 18 کشور رسیده است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.