جدول سرمایه گذاری در صنعت و معدن در آذربایجان غربی تشکیل می شود

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان غربی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: از سرمایه گذاران صنعت و معدن در استان حمایت می کنیم.

عبدالحمید سرتیپی امروز 6 اردیبهشت ماه در مراسم تکریم و معارفه سرپرست استان بر اهمیت سرمایه گذاری در حوزه صنعت و معدن در استان تاکید کرد و بابیان اینکه لازم است میز سرمایه گذاری در این حوزه در استان ما از مترجمان این بخش حمایت می کنیم.

وی با اشاره به اهمیت افزایش بهره وری و افزایش راندمان تولید در تمامی بخش ها گفت: برای افزایش بهره وری هر شهرستان دارای قابلیت های فراوانی در حوزه های مختلف است که باید شناسایی و از آنها استفاده کرد.

رئیس سازمان صمت استان با اشاره به زنجیره تولید مبتنی بر دانش و لزوم توجه به شرکت های مبتنی بر دانش و فناوری گفت: این سازمان از طرح های دانش بنیان در حوزه صنعت و معدن حمایت می کند.

وی با اشاره به ظرفیت دریاچه ارومیه برای رونق اقتصادی استان و وجود املاح و منیزیم در این دریاچه گفت: باید در زمینه بهره برداری صنعتی از مواد و املاح موجود در دریاچه مطالعات و اقداماتی انجام شود.

در این مراسم غلامرضا بابایی رئیس سابق صنعت، معدن و تجارت استان نیز حضور داشت.
وی با بیان اینکه مشکلی در تامین و توزیع کالاهای اساسی در استان وجود نداشت، گفت: طی یک سال گذشته و امسال با تامین کالاهای اساسی و تنظیم بازار موفق به مدیریت بازار استان شده ایم.

وی ادامه داد: با تلاش های صورت گرفته پروژه های راکد استان، صنعت و معدن نیز از سر گرفته شد.

بابایی بر لزوم توسعه صادرات با هدف رونق اقتصادی تاکید کرد و گفت: با توجه به موقعیت استان، رونق مبادلات مرزی و توسعه صادرات نقش بسیار مهمی در رشد اقتصادی استان دارد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.