جان کارگر برای ما مهمتر از نان کارگر است

[ad_1]

ایسنا/ یزد مدیرکل تعاون، کار و تامین اجتماعی با اشاره به حفظ و صیانت از کار در واحدهای تولیدی گفت: جان کارگر برای ما مهمتر از نان کارگر است و از این حیث خواهیم کرد. غفلت نکن.»

«محمدرضا فلاحتی» در اولین روز از هفته کاری با حضور در خانه کارگر و روسای تشکل های کارگری استان در پاسخ به سوالات و دغدغه های آنان درباره انعقاد قراردادهای موقت گفت: در کارگاه ها و واحدهای تولیدی که کار داشته باشد، قرارداد نباشد باید موقتا بسته شود و این در طرح تحول دولت است و استان های صنعتی این را به وزارتخانه منعکس کرده اند.

وی ادامه داد: در این کارگاه ها ذهن کارگر نباید درگیر امنیت شغلی باشد، از طرفی این موضوع در حوزه سیاست گذاری و تدوین قانون است و امیدواریم مجلس فاخر به عنوان مطالبه پیگیری کند. حقوق کارگران».

فلاحتی درباره گلایه یکی از اعضای تشکل های کارگری مبنی بر کمبود نیرو در دبیرخانه های تعاون، کار و معاونت اجتماعی شهرداری ها، گفت: این وزارتخانه منعکس کرد که امیدواریم در برخی از شهرستان های نماینده جواز تاسیس ایجاد کنیم. که بتوانیم خدمات بهتری به جامعه کارگری منطقه ارائه دهیم.

وی در ادامه با بیان اینکه چرا زمان رسیدگی به دستورات سخت و زیان آور طولانی است، گفت: در سال گذشته با تلاش جهادی همکاران توانستیم این زمان را از هشت ماه به دو ماه کاهش دهیم، اما در اصل حتی این زمان نیز کاهش می یابد. فرآیند دستی از مدار خارج شده و با راه اندازی سامانه آنلاین درخواست کارهای سخت و زیان آور، این سرویس به صورت الکترونیکی ارائه شده و کارگر مرحله به مرحله از روند پرونده خود مطلع می شود.

فلاحتی ادامه داد: با انتشار سامانه مشاغل سخت و زیان آور تلاش می شود تا زمان پردازش به حداقل برسد.

مدیرکل تعاون، کار و تامین اجتماعی استان در پاسخ به سوال یکی از کارگران مبنی بر 4 درصد حقوق کارفرما در کارهای سخت و زیان آور که برخی کارفرمایان پرداخت نمی کنند، نیز اظهار داشت: در كارفرماياني كه 4 درصد كارهاي سخت و زيان آور پرداخت كرده اند كارگران نمي توانند به مراجع حل اختلاف اداره كار پرداخت كننده حق بيمه سازمان تامين اجتماعي مراجعه و شكايت كنند كه در اين صورت قطعاً كارفرما به پرداخت حقوق راي موافق خواهد داد. 4 درصد و توسط ارگان های ذیصلاح نظارت خواهد شد.

این مقام استانی در ادامه سخنان خود بیان کرد: نمایندگان کارگری و شورای اسلامی کار در واحد تولیدی باید رویکرد تعاملی با کارفرما داشته باشند و کارفرما این تشکل را بازوی کمکی خود برای اداره واحد تولیدی خود بداند.

وی همچنین به موضوع آموزش واحدهای صنفی اشاره کرد و افزود: مسائل آموزشی برای فعالان صنفی در دستور کار این اداره قرار گرفته است زیرا باید به وظیفه قانونی خود واقف باشند.

فلاحتی با تاکید بر اینکه کارگاه های مشمول قانون تشکل های صنفی باید بر این اساس عمل کنند، گفت: تفکر اشتباه برخی کارفرمایان باید اصلاح شود چرا که کارگر از نظر فکری رشد و تعالی پیدا کرده است. او از قوانین آگاه است و کارفرما باید مطمئن شود که نماینده کارگر بازوی او در مدیریت است.

مدیرکل تعاون، کار و تامین اجتماعی با اشاره به صیانت از کار در واحدهای تولیدی گفت: جان کارگر برای ما مهمتر از نان کارگر است و واحد تولیدی باید مسائل و مسائل فنی و هشدارهای ایمنی و رفع نواقص از سوی بازرسان.” آنها موظف به رفع آن خواهند شد و در این صورت ما با هیچ شرکتی با سهل انگاری برخورد نخواهیم کرد.

فلاحتی در پایان گفت: در چارچوب قانون با نگاهی تخصصی و بی طرفانه انتقادات کارگران را می پذیریم چرا که آنها پیشتاز هستند و در طرح مسائل و مشکلات این اداره کل نیز به دنبال این خواهد بود که آنها را از بین ببرید.”

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.