برگزاری همایش علمی “محصولات گیاهی موثر بر بیماری های تنفسی”

[ad_1]

نشست علمی «فرآورده های گیاهی مؤثر بر بیماری های تنفسی» ششم اردیبهشت ماه توسط پژوهشکده گیاهان دارویی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این وبینار که با سخنرانی دکتر. رضا حاجی آقایی، کارشناس فارماکوگنوزی و از اعضای هیأت علمی این پژوهشکده در ابتدا به گیاهانی اشاره کرد که به عنوان گشادکننده برونش و ضد تشنج استفاده می شوند.

علاوه بر این، داروهای گیاهی و گیاهان دارویی استنشاقی، خواص ضداحتقان و گیاهان دارویی فریبنده و موکولیتیک مورد بحث قرار گرفت.

وی در ادامه به معرفی گیاهان دارویی که به عنوان ضدسرفه و گیاهان دارویی در فرآورده های سرماخوردگی و آنفولانزا استفاده می شود و به عنوان نرم کننده و رفع علائم سرماخوردگی استفاده می شود، پرداخت.

این مدرس در این وبینار به خواص دارویی گیاهانی مانند اقاقیا، خلال دندان، اکالیپتوس، ریش بز و ترکیباتی مانند کدئین، کافور و منتول اشاره کرد.

لازم به ذکر است در این وبینار که دارای امتیازات بازیافت بوده و با مجوز اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی کشور زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام شد، آخرین یافته های علمی در این زمینه بررسی شد.

مخاطبان این دوره پزشکان عمومی، داروسازان و متخصصان طب سنتی بودند که این دوره به صورت مجازی و آنلاین بر اساس آموزش های مجازی جهاددانشگاهی (امجد) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، در پایان دوره به شرکت کنندگان به مدت 72 ساعت فرصت داده شد تا در آزمون آنلاین پایان دوره شرکت کرده و نمره تجدید دوره را به درستی کسب کنند. پاسخ دادن به 70 درصد سوالات

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.