بررسی علت لک در زاینده رود / آب آشامیدنی سالم

[ad_1]

ایسنا/ اصفهان مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان درباره وجود لکه در آب زاینده رود و تغییر رنگ آب در منطقه فلاورجان، گفت: لکه های موجود در زاینده رود برطرف شده و اکنون منتظر نتیجه هستیم. آزمایشات منطقه ای آب و البته آب آشامیدنی سالم.

منصور شیشه فروف در گفت وگو با ایسنا، در خصوص مشاهده برخی لکه های چربی در آب زاینده رود شهرستان فلاورجان، اظهار کرد: امروز گزارشی مبنی بر وجود لکه های کف آلود در آب زاینده رود در منطقه فلاورجان ارائه شد. ارسال شد.

وی با بیان اینکه نمونه برداری از آب زاینده رود و لکه های موجود انجام شد، افزود: اگرچه این لکه ها چربی یا روغنی نیستند، اما در حال بررسی هستند و اکنون وجود لکه های کف آلود در زاینده رود در منطقه فلاورجان برطرف شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان گفت: گروه های گشت آب منطقه ای بر اساس نوع مواد موجود در رودخانه در حال بررسی تغییر رنگ آب زاینده رود در منطقه فلاورجان هستند.

وی البته تاکید کرد: در گذشته گاهی پیش می آمد که یک کامیون تانکر زباله های خود را در زاینده رود می ریخت و ممکن بود لکه های موجود در آب زاینده رود مواد شوینده باشد.

این فروشنده شیشه گفت: خوشبختانه لکه های زاینده رود پاک شده و اکنون منتظر جواب آزمایش آب منطقه ای هستیم.

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه اکنون آب شرب این منطقه و اصفهان از نظر بهداشتی مشکلی ندارد، گفت: رنگ زاینده رود تنها در مدتی تغییر کرده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان درباره ورود این نقاط در زاینده رود به اصفهان اظهار کرد: حجم این مصالح و نقاط بسیار کم است و به اصفهان نمی رسد و مورد خاصی ندارد.

وی تاکید کرد: قطعا این لکه ها از مواد روغنی و چرب نبوده است.

فروشنده شیشه درباره کیفیت آب شرب اصفهان با توجه به ذخیره اندک سد زاینده رود گفت: در حال حاضر تیم ارزیابی کیفیت آب شرکت آب منطقه ای در محل سد زاینده رود، رودخانه ها، کانال ها و چاه ها حضور دارند و سلامت آب را بررسی می کنند. علاوه بر این، مرکز بهداشت، آزمایشگاه فاضلاب و محیط زیست منابع آب را برای سلامت و ایمنی بررسی و نظارت می کنند.

وی با تاکید بر سلامت آب شرب اصفهان افزود: سد زاینده رود و حجم و حجم آب ورودی و خروجی آن همواره توسط شرکت های آب منطقه ای رصد می شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.